Human Solutions od lat wspiera swoich Klientów w poszukiwaniu pracowników. Prowadzimy procesy rekrutacji na stanowiska specjalistyczne, administracyjne oraz na wszystkie szczebla zarządzania. Podczas rekrutacji współpracujemy z Klientami z wielu branż, m.in. z branżą bankową, ubezpieczeniową, produkcyjną, kosmetyczną, farmaceutyczną, medyczną, telekomunikacyjną, motoryzacyjną i innymi – zarówno międzynarodowymi korporacjami, jak i firmami polskimi.

Prowadząc procesy rekrutacyjne wykorzystujemy metody Direct Search i Executive Search, które pozwalają na bezpośrednie dotarcie do potencjalnych kandydatów – osób, które posiadają potrzebne kompetencje. Dzięki tym metodom rozszerzamy działania rekrutacyjne – kontaktujemy się z osobami, które aktualnie nie poszukują pracy, a posiadają odpowiedzenie doświadczenia, wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, aby móc realizować zadania postawione przez nowego pracodawcę. W realizowaniu procesów rekrutacyjnych wykorzystujemy również bogatą bazę kandydatów, dzięki czemu szybko docieramy do osób o określonych profilach.

Na bieżąco analizujemy rynek i poszukujemy najbardziej efektywnych metod rekrutacji i sposobów docierania do najlepszych kandydatów, a w ramach selekcji kandydatów stosujemy różnorodne metody weryfikacji kompetencji kandydatów, m.in. elementy Assessment Center, testy lub inne narzędzia odpowiadające na potrzeby Klienta. Przestrzegamy przy tym zasad obowiązujących w branży doradztwa personalnego.

Zakres oraz efekty świadczonych przez nas usług, troska o zaspokajanie indywidualnych potrzeb każdego z naszych Klientów oraz poczucie odpowiedzialności za realizację prowadzonych projektów rekrutacyjnych powodują, że rośnie liczba Klientów, którzy decydują się na stałą lub wieloaspektową współpracę z naszą firmą w zakresie rekrutacji na różne (czasami wszystkie) stanowiska w organizacji.