Realizowany przez nas outplacement skierowany jest głównie do tych firm, które z powodów ekonomicznych lub innych podejmują decyzje o zwolnieniach pracowników, a zależy im na możliwie najlepszym rozstaniu z dotychczasowymi, często wieloletnimi pracownikami firmy. Konsultanci Human Solutions działają tak, by w jak największym stopniu wesprzeć zwalniane osoby w odnalezieniu się na rynku pracy i szybkim podjęciu odpowiedniego dla nich zatrudnienia. Z okresów poszukiwania pracy oraz rozmów z osobami korzystającymi z pomocy outplacementowej wynika, że nasze programy outplacementu są dla zwalnianych osób rzeczywistym wsparciem. Odpowiadają też na potrzeby i oczekiwania pracodawców dotyczące zmniejszenia sytuacji napięć, stresów, konfliktów i spadku motywacji w zespole.

W każdej sytuacji nasi konsultanci pracują nad tym, by odejście pracownika z firmy przebiegało możliwie łagodnie oraz by zwolnione osoby w jak najkrótszym czasie znalazły nową, dobrą dla siebie pracę.

Human Solutions współpracuje z firmą klienta, oferując pracownikom zależnie od wybranego przez pracodawcę wariantu outplacementu: outplacement indywidualny czy też outplacement grupowy – wsparcie psychologiczne, indywidualne konsultacje i/ lub warsztaty oraz praktyczną pomoc w znalezieniu nowej pracy.

 

Kilka opinii uczestników programów outplacementu:

Czas szybko leci, a ja przed chwilą zorientowałam się, że minął pierwszy miesiąc mojej pracy :) Gosiu, jestem bardzo zadowolona (...). Chcę Ci jeszcze raz podziękować - gdyby nie Ty, to teraz moje życie nie byłoby takie fajne – wiem, wiem - pewnie powiesz, że to moja zasługa - ale prawda jest taka, że to Ty przysłałaś mi link do tego ogłoszenia:)

Pragnę poinformować, że w końcu nastąpił ten wiekopomny dzień i w piątek dostałam pierwszą pozytywną odpowiedź z rekrutacji :-) Czekam na odpowiedź z innych firm jeszcze ale teraz już oddycham lżej :-) Jeszcze raz BAAAARDZO DZIĘKUJĘ WAM ZA POMOC

Miło mi poinformować Panią, że dzisiaj podpisałem umowę o pracę. Dodatkowo chciałbym rekomendować zajęcia z Panią i jeżeli oczywiście jest taka potrzeba i możliwość - to potwierdzić profesjonalnie wykonaną pracę z Państwa strony. Szczerze dziękuję za wsparcie.

Chciałabym Panią poinformować, że dostałam tą pracę. Jestem po podpisaniu umowy, w poniedziałek zaczynam (...). Najbardziej cieszy mnie to, że (...) i że jednak udało się zmienić branżę :). Nie wiem, czy w tej sytuacji nasze ostatnie spotkanie (w ramach programu) jest aktualne - mogę nie mieć czasu :). Chciałabym Pani bardzo podziękować za pomoc. 

Po kilku miesiącach: Dziękuję Pani za tych kilka spotkań, dla mnie takie doświadczenia są zawsze wartością dodaną. Efekt jest taki że jestem szczęśliwsza, mniej zestresowana, z przyjemnością jadę rano do pracy i zawsze wiem, o której będę w domu :) Moja rodzina na tym korzysta. Da się. A teraz jestem na urlopie bo dziecko ma ferie i już mi brakuje tego mojego innego świata :) Lubię to co robię. pozdrawiam Panią bardzo serdecznie